Ogólnopolska Infolinia drogowa

Specjalna ogólnopolska Infolinia drogowa 19111, dzięki której będzie można uzyskać informacje o sytuacji na drogach krajowych, uruchomiona została przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przed mistrzostwami Euro 2012.

Informacja drogowa 19 111

Ogólnopolska Infolinia drogowa 19111 jest obsługiwana przez uproszczony pięciocyfrowy numer typu AUS, kierujący wszystkie połączenia w sprawie informacji drogowej do Punktu Informacji Drogowej w centrali GDDKiA, który na bieżąco zbiera informacje z oddziałów GDDKiA. Kierowcy mają do dyspozycji jeden, prosty numer, zamiast dotychczasowych 16 regionalnych numerów do poszczególnych PID w oddziałach GDDKiA oraz dwóch do PID w centrali GDDKiA.

Nie musisz się zastanawiać, który oddział Punktu Informacji Drogowej jest właściwy do udzielenia im informacji drogowej w obrębie ich aktualnej lokalizacji. Numer Infolinii jest osiągalny z całego kraju ze wszystkich sieci zarówno stacjonarnych jak i komórkowych, bez wybierania prefiksu strefowego.

Jednorazowo może połączyć się z tym numerem 60 osób (tzw. kolejkowanie). W pierwszej kolejności to pracownicy centrali PID będą udzielać informacji. W razie potrzeby uzyskania bardziej szczegółowych/aktualnych danych z punktów informacji drogowej, funkcjonujących przy oddziałach GDDKiA, będą chwilowo zawieszać rozmowę by przy pomocy drugiej linii zdobyć wiedzę umożliwiającą udzielenie rozmówcy wyczerpującej odpowiedzi, ewentualnie przekierują rozmowę do właściwych oddziałów.